Bez kategorii

Ćwiczenia na ABS przy drabince

W sieci można spotkać wiele sposobów na sześciopak, lecz które z nich są skuteczne? Mięśnie brzucha są partią stabilizującą kręgosłup, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak wzmocnić tę część, by cieszyć się prawidłową postawą i brakiem dolegliwości bólowych.

Jakie ćwiczenia na ABS?

Czy naprawdę jest to tak skomplikowane, że każdy trener musi propagować inne metody? Otóż nie jest to wcale trudne, tylko trzeba sobie uświadomić, że nie ma dróg na skróty. Trening angażujący mięśnie brzucha musi być przystosowany do Waszych indywidualny preferencji i możliwości, a najprostsze narzędzia okazują się tymi najlepszymi. Przedstawimy Wam dziś ćwiczenia na ABS przy drabince. Zaczynamy!

ABS dla początkujących

Chociaż każdy z nas marzy o sylwetce i sprawności aktorów z wysokobudżetowych produkcji kinowych, to nim dojdziemy do pewnego poziomu, należy wspinać się na szczyt stopniowo.

Zacznijmy od napięć i maksymalnych wciągnięć brzucha. Kładąc się na ziemi na plecach, należy spróbować maksymalnie “przykleić” swoje lędźwia do ziemi i wciągnąć brzuch. Spróbujcie utrzymać tę pozycję kilkanaście sekund, skupiając się na oddychaniu przy pomocy samych płuc, bez angażowania przepony. Wydaje się proste? Możecie uwierzyć, że z mięśniami głębokimi problem mają nawet osoby z kilkumiesięcznym stażem.

Po pewnym czasie przychodzi czas na brzuszki lub półbrzuszki. Ruch jest prosty, więc każdy powinien sobie z nim poradzić – przynajmniej do którejś serii. Leżycie (znów) na plecach, uginacie nogi w stawie kolanowym do 90 stopni, blokujecie stopy o najniższy szczebel drabinek gimnastycznych i z opanowaniem podnosicie się, zaczynając od odcinka piersiowego. W maksymalnym punkcie przytrzymujecie pozycję około 1-2 sekundy i kontrolowanym ruchem kładziecie się z powrotem, rozpoczynając od lędźwi i kończąc na odcinku piersiowym.

Ćwiczenia ABS dla średnio zaawansowanych

Po kilkunastu tygodniach regularnych treningów, gdy Wasze wyniki sylwetkowe, siłowe i wytrzymałościowe będą już naprawdę satysfakcjonujące, warto pomyśleć nad zmianą. Nowy, cięższy lub trudniejszy bodziec to kolejny stopień w drodze do sukcesu. Jak wykonać taki krok?

Ćwiczenia na ABS przy drabinkach gimnastycznych dla średnio zaawansowanych, mogą być wymagające nie tylko dla mięśni brzucha, ale również ramion. Wystarczy spróbować takiej propozycji jak przyciąganie kolan do klatki piersiowej w zwisie. Warto stosować więc rękawiczki treningowe, które ochronią dłonie przed odciskami.

Gdy już trzymacie się drabinek, a Wasze nogi nie dotykają ziemi, spróbujcie przyciągnąć kolana do klatki piersiowej maksymalnie mocno. Ruch powinien być jednak kontrolowany z “podwinięciem miednicy”. Starajcie się trzymać stale napięte mięśnie brzucha i pilnować, by ograniczać wymachy. W innym wypadku trening nie będzie przynosić zamierzonych rezultatów.

Propozycje dla zaawansowanych zawodników

Tutaj pojawiają się naprawdę duże problemy, jeśli ktoś w dalszym ciągu chce progresować. Nie ma sensu wykonywać 200 klasycznych brzuszków lub utrzymać zbyt długich planków, gdyż postęp będzie mało wydajny.

Widzieliście na filmach zawodników, którzy wiszą na drążkach głową w dół i wykonują brzuszki? Jest to możliwe także przy drabinkach, lecz sama pozycja jest już naprawdę dla osób z bardzo długim stażem treningowym. Jeśli za wcześnie zdecyduje się na takie ćwiczenia ABS, możecie zbyt mocno zaniedbać technikę i angażować lędźwia, co w efekcie spowoduje ból dolnej części pleców. Jeżeli jednak doszliście już do tego poziomu, by takie brzuszki nie powodowały dyskomfortu, możecie być pewni, że zaimponujecie wszystkim swoimi możliwościami. Warto więc dążyć do tego etapu! Drabinki gimnastyczne to świetny sposób na poprawę swojej formy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *